Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...
Editörden
Gündemden Notlar
Sis Çanı
Ayak İzleri
Majistral Formül
Özgür Köşe
Kamu Kurum
Söyleşi
Dosya
Yasal-Mali
Kültür Sanat
Çepeçevre
Ana Sayfa
TEB
Eczacı Odaları
TEİS
Eczacı Kooperatifleri
Reçete Giriş
Gazeteler
TV ler
İletişim
30.07.2014
Ana Sayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Site İçi Arama
Üye Girişi
Forum
İlanlar
Duyurular
 
facebook
twitter
 

ECZACININ SESY

FORUM

Sayın üyemiz,

  • "FORUM" sayfalarında yazılan yazılar, başka bir haber kaynağından kopyalanıp yapıştırılan koruma altında olan, kaynağı belirtilmeyen materyaller, yazıları yazan ve/veya materyalleri kopyalayıp yapıştıran kişinin/kişilerin yasal sorumluluğundadır.
  • Hakaret, argo, herhangi bir somut belgeye dayandırılmayan itham ve isnat, kişilik haklarına saldırı ve bir ürünün reklamını içeren, TC yasalarına ve meslek etiğine aykırı yazılar, yazarına haber verilmeksizin yayından kaldırılır.
  • Durum paylaşmak amacı ile yayınlanan reçete, rapor gibi materyallerde hasta ve doktora ait özel bilgilerin (isim, TC no, tescil no vb) gösterilmemesine özellikle dikkat edilmelidir.
  • "FORUM" sayfalarına vereceğiniz katkı ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Eczacının Sesi e-gazete Yayın Kurulu

UYARI: Forumda "Yeni Konu" açabilmek veya "Yanıt" yazabilmek için
üye olmanız gereklidir.

| Üye Girişi || Yeni Üye Kaydı || FORUM ARŞİVİ || YASAL UYARI |sgk çıldırmış olmalı 21-05-2013 14:42:33

Nisan ayından 2 iade reçetemiz var.1.granülosit izleme formunun dr.tafından e.reçeteye açıklama onayı istiyor.2. raporlu e.reçetede detrisutol tb.yazlı.rapor süresine 3 ey var ve 2 yıldır kullanıyormuş.Şimdiye kadarda bir sorun yokken oksibutinine  den cevap alınamadığını belirten açıklamanın e -reçetede belirtilmesi  bu geçişi belirten onayı eklemesi gerekiyormuş. SGK iade yaptı ancak DR.sistem üzerinde düzeltme yapamıyor.SGK ya başvurduk.Bir sürü afra tafradan sonra içerikten iade yerine mevzuattan iade yapmışız dediler.ÖZÜR DE DİLEMEDİLER AMA  ne ise düzeltme yaptılar ancak DR. için mahkemeye verin demekle yetindi.Mahkemeye verecek bir durum yok ama DR da sisteme giremiyor.İade kuyrukları oluşmuş ama kimse de bir şey bilmiyor.Bu ne menen bir mevzuattır.İnsan katil olur! SGK kapı duvar.telefonları çalışmaz.yanlışı yapar seni suçlar,doktoru suçlar.Önüne engeller koyar ama işin ucundan tutmaz.Mevzuat bu der.Tamamda bu mevzuat kaç günlük?! Ben şimdi o kapı bu kapı çalmaktansa ilgili mevzuatı buldum ve DOKTORA izah etmeye sistemden gereken düzelmenin yapmasın bekliyorum.Tam iki günümü aldı.KAPI-DUVAR SGK ile MEVZUAT KRİZLERİ!

Hasan TEMEL

 

BU KONUYA YORUM YAZILMAMIŞTIR.