Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...
Editörden
Gündemden Notlar
Sis Çanı
Ayak İzleri
Majistral Formül
Özgür Köşe
Kamu Kurum
Söyleşi
Dosya
Yasal-Mali
Kültür Sanat
Çepeçevre
Ana Sayfa
TEB
Eczacı Odaları
TEİS
Eczacı Kooperatifleri
Reçete Giriş
Gazeteler
TV ler
İletişim
25.07.2014
Ana Sayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Site İçi Arama
Üye Girişi
Forum
İlanlar
Duyurular
 
facebook
twitter
 

ECZACININ SESY

FORUM

Sayın üyemiz,

  • "FORUM" sayfalarında yazılan yazılar, başka bir haber kaynağından kopyalanıp yapıştırılan koruma altında olan, kaynağı belirtilmeyen materyaller, yazıları yazan ve/veya materyalleri kopyalayıp yapıştıran kişinin/kişilerin yasal sorumluluğundadır.
  • Hakaret, argo, herhangi bir somut belgeye dayandırılmayan itham ve isnat, kişilik haklarına saldırı ve bir ürünün reklamını içeren, TC yasalarına ve meslek etiğine aykırı yazılar, yazarına haber verilmeksizin yayından kaldırılır.
  • Durum paylaşmak amacı ile yayınlanan reçete, rapor gibi materyallerde hasta ve doktora ait özel bilgilerin (isim, TC no, tescil no vb) gösterilmemesine özellikle dikkat edilmelidir.
  • "FORUM" sayfalarına vereceğiniz katkı ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Eczacının Sesi e-gazete Yayın Kurulu

UYARI: Forumda "Yeni Konu" açabilmek veya "Yanıt" yazabilmek için
üye olmanız gereklidir.

| Üye Girişi || Yeni Üye Kaydı || FORUM ARŞİVİ || YASAL UYARI |ECZANE YAŞAM KOÇUYMUŞ MUHTEREM! 23-05-2013 13:40:40

Balıkesir Sağlık Gönüllüleri Derneği (BALSADER) Eczacılar Kurulu tarafından düzenlenen ve Eczane Yaşam Koçu Mustafa Özarslan'ın konuşmacı olarak katıldığı 'Geleceğin Eczanesi ve Davranış Modelleri' konulu seminer, Yücel Et Tesisleri'nde gerçekleştirildi. BALSADER tarafından 14 Mayıs Türk Eczacılar Günü kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen programa; Balıkesir il sağlık müdür yardımcılarından Dr. Bülent Sarıca ve Dr. Arzu Yazıcı, Atatürk Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Dr. Çetin Duran, Sındırgı Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Dr. Yusuf İskender Coşkun, dernek üyeleri ve eczacılar katıldı.

Eczane Yaşam Koçu Özarslan ise ilaç dışındaki kozmetik, vitamin ve koruyucu sağlık destek ürünlerinin satışıyla ilgili eczanelerin gereken ilgiyi göstermemeleri nedeniyle bu alanı diğer marketlere kaptırdığını vurguladı. Mevcut eczane konsepti, yeri, tabelası ve eczane dizaynının tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini hatırlatan Özarslan, "En önemlisi de Eczacının önce kendini değiştirmesi ve çalıştırdığı elemanlarının başta seçimi ve onların eğitimiyle bizzat ilgilenmeleri gerekiyor. Klasik eczane anlayışı ile bu mesleğin sürdürülebilmesi zor." diye konuştu.

İyi ve kötü dizayn edilmiş eczane örneklerini fotoğraflarla anlatan Özarslan, eczacıların da bilmediği konularda danışman desteği almalarını tavsiye etti. Özarslan, "Günümüz ve geleceğin eczane konseptini yapılandırmada eczacılar kendilerini geliştirmek ve çalışanlarının, bilgi ve davranış modelleri konusunda eğitim almalarını sağlamalı. Hasta ve müşterilerine gerek eczane konsepti gerekse müşterilerinin beklentilerini karşılamada en yeni ve en geniş modelleri sunmak zorundadırlar." dedi.

 

YAHU BU ADAM KİM?ECZACI YAŞAM KOÇU NE DEMEK?BU ADAM HANGİ OKULDA OKUYARAK BU ÜNVANI ALDI.BU ADAMIN SAĞLIK SEKTÖRÜNDEKİ YERİ NE?NASIL BÖYLE AHKAM KESEBİLİYOR?HANGİ ECZACILAR BU ZATI ADAM YERİNE KOYUP GİDİP DİNLİYOR?

 

İrfan KALELİ

 

YORUMLAR

Salim TÖRE 23-05-2013 13:52:57

BÖYLELERİNE; GİT BAŞKA İŞLERLE UĞRAŞ KOÇUM, BAŞKA İŞİN YOK MU KOÇUM , SENİN İŞİNİN ADI NE KOÇUM, HADİ ORDAN KOÇUM, VS. VS . DENE BİLİR. BOŞ VERİN ARKADAŞLAR...
Melih ARSLAN 24-05-2013 00:37:53

 Bu adam dediginiz beyefendinin Afyondaki seminerine katildim.Kendisi.bir iki degil bir cok eczanenin cirosunu ispatli belgeli degistirmis  DEGERLI bir insandir.

Aslen matematik mezunu olup en alt kademeden baslayarak en uste kadar ROCHE ilac firmasinda calismis ve ROCHE UN ikinci adamligindan kendi istegi ile ayrilmistir.Iddia ettigi her alanda egitimi ve gorgusu vardir.

Bir insani elestirmeden önce en azindan bir google adanisin.Cok komik duruma düsüyorsunuz.
Tayfun GÜR 24-05-2013 09:44:56

değerli büyüklerim, bir insanı okuduğu okul, aldığı belgeler ile kıyaslayan zihniyet haline gelmişiz . bu söz bize çok şey anlatıyor.

Nice insanlar gördüm üstlerinde elbise yok...nice elbiseler gördüm içlerinde insan yok   (Mevlana)
Neşet OKUR 24-05-2013 09:59:18

                       ECZACILARI  ve eczaneleri bu hale getiren,SAĞLIK BAKANLIĞI  vede hak arama yeteneği olmıyan TEB.  dir.

şöyleki,insanın münhasıran ruh sağlığında önemli yeri olan kozmetik ürünlerini,ilkokul diploması olan kişilerin belediyeden aldıkları ruhsatla satmalarına, sağlık bakanlığının kayıtsız kalması TEB  in sağır ve kör olması eczacının mesleğinden soğumasına  mesleğinin değeri olmadığı duygusuna yol açmaktadır.

                       yine aynı şekilde sıhhı sarf malzemelerinin  satışınında belediyeden alınan ruhsatla satılması

                       destekleyici sağlık ürünlerindede aynı durumun olması , her ilde üniversite var bir çok genç meslek sahibi oluyor. mesleklerin bazılarının hukuki sınırları keskin değil. İŞGALE UĞRUYOR. yapılan hukuki düzenlemeler esnek,SATABİLİR  gibi ifadelere rastlıyoruz.

                       TEB  ve organları ne için teşkil edilmiş. meslekdaşlarının hukuki sınırlarıı içinde hak ve hukukunu korumaya çalışmak ,mesleği geliştirici önerileri ilgili bakanlığa bildirip taleplerin yasalaşmasını sağlamak değilmi.adamlar kalkmış TAHDİT  yasalarıyla uğraşıyor. kozmetik ürünleri,sıhhı malzeme, destek ürünleri,vb. için halıhazırdaki yasa ve yönetmeliklerin yetersiz ve günün ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak olduğunu ,yüksek tahsil almamış ,mesleki sınırları içinde olmıyan işlerle uğraşmalarının önlenmesi için mücadele vermeleri. gerekirken tersi olmaktadır.

                        YÜKSEK TAHSİL ALMAMIŞ kişilerin bu gibi faaliyetlerine cevaz veren yasal düzenlemeler iptal edilmeli.kozmetik ürününü  eczacı-kimyager ,kimya müh.vb. yüksek tahsil almış kişiler satabilir.ilkokul mezunu kişiler dışlanmalıki. eğitim ve öğretiminde değeri ve amacı artsın önemsensin. halıhazırdaki duruma bakıp,BOŞUNA YÜKSEK TAHSİL  yapmışım denmesin.

                        tabiiki ,her meslek erbabı işini geliştirmek iş yerini güzelleştirmek günün teknolojık ürünlerinden istifade ederek ,en sağlıklı şekilde tüketiciye hizmet vermek çabasında olmalı.eğitimli becerili peronelle çalışmalı tüketicinin her türlü sorusuna cevap verecek durumda olmalı.MÜNHASIRAN ECZACILIK FAKÜLTELERİ  eğitim ve uygulamalarını günün koşullarına /ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlemeli.düşünen kafalar,beceren eller lazım.

                        SGK  eczacılara 10-15-17-20 gibi kar hakkı tanımakta,satması gerekenlerinde tahsilsiz kişlerin açtıkları mağazalarda satılması durumunda ,KENDİSİNİ  ve İŞYERİNİ  nasıl geliştirecek,ileriye nasıl bakacak!
İsmail AKARIM 24-05-2013 10:07:37

Ülkemiz insanı da zengin ne de olsa. Her gün dermokozmetik, vitamin vs alabiliyor. Bizimle de zevk için 2-3 tl lik farklardan ötürü kavga ediyor.
İrfan KALELİ 24-05-2013 13:15:20

KÜRESEL EMPERYALİSTLERİN  ECZANELERİ "SAĞLIK HİZMET SUNUCUSU" TANIMINDAN  ÇIKARIP İLAÇ MARKET'E DÖNÜŞTÜREREK ZAMANLA 'O ZAMAN İLAÇ HER YERDE SATILABİLİR BİR METADIR' ALGISI YARATARAK SERBEST ECZACILIĞI YOK ETMESİNE ÖNAYAK OLACAK "BU ADAM" VE  ONA DESTEK VEREN ECZACILARLA GELECEĞİMİZ GERÇEKTEN KARANLIK GÖRÜNÜYOR.
Salim TÖRE 24-05-2013 13:27:33

ROCH İKİNCİ ADAMLIĞI NE DEMEK?... BÖYLE BİR MESLEK Mİ VAR?... ROSH İKİNCİ ADAMLIĞI, ROCHE ÜÇÜNCÜ ADAMLIĞI...SON 5 YILDAKİ İLAÇ POLİTİKALARI SONUCU BİR ÇOK FİRMANIN İLK ADAMLARI DAHİL ( Kİ BU FİRMALAR ELEMAN GÖSÜYLE BAKAN TÜM ÇALIŞANLARINA) GÖZDEN ÇIKARDIĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?... YAŞAM KOÇLUĞU SON ZAMANLARDA KISA YOLDAN KÖŞEYİ DÖNMEK İSTİYENLER İÇİN RANTABL BİR MESLEKTİR. ( NE FAKÜLTESİ NE FAKÜLTEDE BİR BÖLÜMÜ YOK) ABİ BİZ ECZACIYIZ BİLMEM AMA BAŞKALARI KENDİNİ HANGİ MESLEK GURUBUNA SOKMAYA ÇALIŞIYOR. AMA DOĞRU DOĞRU BİRİLERİNİN ÜZERİMİZE ZORLA GEÇİRDİĞİ  BİR GÖMLEĞİ BENİMSEMİŞİZ.. SÖYLENECEK SÖZ YOK... BİZ KISSADAN HİSSE KAPMAK NEVİNDEN OLANLARI İZLEYELİM YETER...
Melih ARSLAN 24-05-2013 15:02:59

 Hic gitmedigi bir toplantiyi hic tanimadigi ve zerrece arastirmadigi bir insani yoruumlamak ve bunda hakli oldugunu iddia edip bir de beni bilmeden bana yorum yapmak sizleri hakli cikartmiyor sayin meslektaslarim. Daha da komik oluyorsunuz sizlere iyi gunler dilerim.
Salim TÖRE 25-05-2013 12:04:40

kardeş komik olmak da bir maharettir ama en kötüsü ağlanacak halimize gülmektir...
İrfan KALELİ 27-05-2013 18:21:26

SAYIN MUSTAFA ÖZARSLAN HAKKINDA ,ÇOK FAZLA BİLGİ EDİNMEDEN YAPTIĞIM YORUMLAR GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR.KENDİSİNDEN ÖZÜR DİLERİM.
Salim TÖRE 28-05-2013 09:36:55

BURADA HADDİMİ AŞAN, KIRICI, MAKSADINI AŞAN BİR SÖZ KULLANDIYSAM TÜM HERKESTEN ÖZÜR DİLERİM...
| FORUM ARŞİVİ |