Dikkat! İntihar eğilimi

Bilgilendirme mektubu

Son güncelleme: 20-03-2019

“Hormonal kontraseptif kullanımına bağlı olarak hastalarda yan etki olarak depresyon görülebildiği, depresyon şiddetinin hastaların intihara eğilim göstermelerinde etkili olduğunu bildiren…”

TEB Duyurusu:

Hormonal Kontraseptifler ile İlgili Hazırlanan Doktor Bilgilendirme Mektubu Hakkında

41.A.0011865- 19.03.2019

BÖLGE ECZACI ODASI

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA

Birliğimize T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan gelen 15.03.2019 tarih ve E.44483 sayılı yazı ile,

Sağlık mesleği mensuplarının ilaç güvenliği ile ilgili konularda meydana gelen gelişmelerden ivedilikle haberdar olmaları amacıyla mektup dağıtılması uygulamasının Kurum tarafından yürütüldüğü,

Bu doğrultuda, hormonal kontraseptif kullanımına bağlı olarak hastalarda yan etki olarak depresyon görülebildiği, depresyon şiddetinin hastaların intihara eğilim göstermelerinde etkili olduğunu bildiren ve Kurumca onaylanan hekim bilgilendirme mektubunun Birliğimiz tarafından duyurulması istenmektedir.

İlgili Kurum yazısı ve hekim bilgilendirme mektubu yazımız ekinde yer almakta olup bilgilerinizi ve konu hakkında üyelerinizin bilgilendirilmesini saygılarımla rica ederim.

Ecz. Arman Üney

Genel Sekreter


ECZACININ SESİ/ HABER


Son eklenen haberler

Yazilarin tüm hakki Eczacinin Sesi e-gazeteye aittir. Imzali yazilar, yazarlarinin görüs ve sorumlulugu altindadir. Eczacinin Sesi e-gazetenin adi kaynak gösterilmeksizin alinti yapilamaz.



Ana Sayfanız Yapın | Ana Sayfa

Haberler | Yazarlar | Özgür Köşe | Alkol Hesap | İlaç Rehberi | Reklam | Üye Girişi |
Kamu Kurum | Yasal-Mali | Dosya | Kültür-Sanat | Çepeçevre | Söyleşi | Üye Girişi | İlanlar | Duyurular | Dünyada Eczacılık | Arama
TEB | Eczacı Odaları | TEİS | Eczacı Kooperatifleri | Sağlık Bakanlığı | TİTCK | SGK | Reçete Giriş | Gazeteler | TV'ler | İletişim