DİNOZOR ÇOCUK’TAN ÇOCUKLARA TARTIŞMA KÜLTÜRÜNÜ ÖĞRETMEK İÇİN BİR OYUN KİTABI: ÖNCE O BAŞLATTI!

Psikolog ve yazar Elisabetta Maùti’nin, çocukların tartışma kültürünü eğlenerek öğrenmesi amacıyla kaleme aldığı Önce O Başlattı! adlı kitabı, Dinozor Çocuk’tan çıktı! Üç kardeşin arasındaki sonu gelmez tartışmaların hikâyesini çoktan seçmeli bir oyun biçiminde sunan Önce O Başlattı!’da okurlar, kendi tercihlerini yaparak farklı sayfalara yönlendiriliyor ve her defasında yeni bir kurguya yelken açıyorlar. Ebeveynlere ve çocuklarına birlikte oynayıp eğlenme imkânı yaratan kitap, küçük okurları kuralına uygun kavga etme ve sorunları çözüme ulaştırma konusunda her zaman yeni alternatifler bulmaya teşvik etmek için fikirleri, olasılıkları ve akıl yürütmeyi bir araya getiriyor.

Ayrıntı Yayınları’nın çocuk kitapları markası Dinozor Çocuk’un okurlarla buluşturduğu Elisabetta Maùti imzalı Önce O Başlattı!’da Tito, Rocco ve Maria’nın maceralarına Chiara Baglioni’nin resimleri eşlik ediyor.

Selam, ben Tito! Yedi yaşındayım. Düne kadar iflah olmaz bir kavgacıydım. Kardeşlerim Rocco ve Maria ile aramızda sonu gelmez tartışmaların kimseye bir faydası dokunmadı. Tıpkı okuldan döndüğümde en sevdiğim oyuncağımı kırık bulduğum zamanki gibi.

Aydagül Ferullo’nun çevirisiyle Önce O Başlattı, raflarda ve internet satış sitelerinde!

Bilgi için:         ayrintiyayingrubu.com/dinozor-cocuk

                        instagram.com/dinozorcocuk

                        facebook.com/dinozorcocuk

                        twitter.com/dinozorcocukDosya

Özgür Köşe

Dünyada Eczacılık

Sektörel Bakış

Çepeçevre

Kültür Sanat