AstraZeneca Türkiye, “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” arasında yine zirvede!

AstraZeneca Türkiye, çeşitlilik ve kapsayıcılığın takdir edildiği, insana değer veren eşitlikçi yaklaşımın benimsendiği kurum kültürüyle Great Place to Work Enstitüsü’nün açıkladığı “Türkiye’nin En İyi İşverenleri – Great Place to Work Listesi”nde 500- 999 çalışan kategorisinde bu yıl da lider oldu.

Great Place to Work (GPTW) Enstitüsü, Türkiye’de 12. kez düzenlenen “Türkiye’nin En İyi İşverenleri – Great Place to Work Listesi”ni açıkladı. Araştırma, geliştirme, temel ilaçların ve uzmanlık ürünlerinin üretimi ve sağlığın hizmetine sunulması alanında faaliyet gösteren, dünyanın önde gelen yenilikçi ve araştırmacı ilaç şirketlerinden biri olan AstraZeneca Türkiye, yedi yıldır üst üste listeye girme başarısını gösterdi. Listenin 500- 999 çalışan kategorisinde yerini alarak bu yıl da bulunduğu kategoride zirveye yerleşti.

AstraZeneca Türkiye, 2. kez zirvede yer almanın yanı sıra Diversity (Çeşitlilik) Özel Ödülü'nün de sahibi oldu.

AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Feyza Aysan, “İş yeri kültürü ve çalışan deneyimi konusunda küresel çapta faaliyet gösteren GPTW gibi önemli bir kurum tarafından yıllardır üst üste ödüllere layık görülmemizden sonra bu yıl da sektörümüzde lider ilan edilmemiz bizim için bir gurur vesilesidir. Sadece bilimsel çalışmalarımızla değil, aynı zamanda çalışanlarımıza yaptığımız katkı ve sunduğumuz gelişim fırsatlarıyla istihdam dünyasının da liderleri arasında olduğumuzun teyit edilmesinden mutluluk duyuyoruz. Önce insanı merkeze koyarak çalışanlarımızın iş-özel yaşam dengesini ve çalışan bağlılığını sağlama odaklı esnek çalışma ve esnek yan haklar gibi pek çok uygulamayı Türkiye’de hayata geçiren ilk firmalardan birisiyiz. Sürekli gelişime inanan ve sürdürülebilir başarıyı hedefleyen AstraZeneca olarak yeni trendleri takip ederek kurum kültürümüze uyarlıyor, çalışanlarımızı iş hayatlarında destekleyerek tam potansiyellerine ulaşmalarını sağlayacak eşit fırsatlar sunuyoruz. Çalışanlarımızı dinlemenin ve onlara düşüncelerine değer verildiğini hissettirmenin öneminin farkındayız ve tüm uygulamalarımızı bu düşüncemize dayandırıyoruz. Yenilikçi ve eşitlikçi uygulamalarımızla birlikte ‘İyi Bir İşyeri’ olma stratejimiz doğrultusunda çalışmalarımıza daha büyük bir motivasyonla devam edeceğiz.” dedi.Dosya

Özgür Köşe

Dünyada Eczacılık

Sektörel Bakış

Çepeçevre

Kültür Sanat