BiGaia’dan Sağlık Sektörü Temsilcilerini Buluşturan Uydu Sempozyumu! 

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’nın probiyotik markası BiGaia, bu yıl 25-28 Ekim tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen, 400’den fazla sağlık sektörü temsilcisinin katıldığı Bilimin E-Hali Kongresi’nde “İlk 1000 Günde Mikrobiyota ve Lactobacillus reuteri” konulu uydu sempozyumu gerçekleştirdi.

Bilimin E-Hali Kongresi; bu yıl 25-28 Ekim tarihleri arasında Antalya’da Türkiye’nin önde gelen tıp uzmanlık derneklerini ve eczacılık sektörünü temsilcilerini buluşturdu.

27 Ekim tarihinde BiGaia’nın koşulsuz desteği ile düzenlenen ve uydu başkanlığını Pharmetic Girişimci

Eczacılar Derneği Dijital Eczacılık Komisyonu Başkanı Uzm. Ecz. Ayşe Arık’ın yaptığı sempozyumun bilimsel oturum konuşmacılığını ise İstanbul Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kliniği İdari/Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Şirin Güven gerçekleştirdi.

Türkiye genelinde 400’den fazla eczacı ve sağlık sektörü temsilcisinin katılım gösterdiği kongrede, “İlk 1000 Günde Mikrobiyota ve Lactobacillus reuteri DSM 17938” konulu sempozyumda; mikrobiyota nedir ve nerede bulunur, mikrobiyotanın fonksiyonları ve etkileyen faktörler, ilk mikroorganizmalarla ne zaman karşılaşırız, ilk 1000 gün neden önemlidir soruları yanıt bulurken, Lactobacillus reuteri’nin mikrobiyota üzerindeki klinik çalışmaları paylaşıldı.

 Dosya

Özgür Köşe

Dünyada Eczacılık

Sektörel Bakış

Çepeçevre

Kültür Sanat