Merhaba,

7 Şubat akşamı Eczacının Sesi Ödülleri sahiplerini buldu. Ödül törenimizi ünlü sanatçı Hakan Bilgin sundu.

Bundan 18 yıl önceki gibi yine bir yenilikle tarihe not düştük.

Ödüller, ilaç ve eczacılık alanında, hiç benzeri olmayan bir biçimde meslektaşlarımızın oylarıyla belirlendi. “Eczacının Sesi Ödülleri’ nin ilaç ve eczacılık alanında kıymetli bir farkındalık yaratacağına, güç katacağına ve uzun soluklu devam edeceğine gönülden inanıyoruz.

Oylama ile yapılmasından dolayı aldığımız taktir ve tebrik mesajları, bizi son derece mutlu etti, gelecek organizasyonların büyüyerek devam edeceğini gösterdi.

6620 meslektaşımız, oluşturulan özel bir elektronik ortamda, GLN no’larını girerek oylarını kullandılar. Beklentilerin üzerinde katılım ve oy kullanımı oldu.

15 farklı kategoride, seçici kurulumuzun adaylığa uygun bulduğu 32 firma ve ürün yarıştı. Ve “EN” ler oylarla belirlendi.

Ayrıca altı dalda seçici kurulumuzun takdiriyle seçilen Özel Ödüllerimiz taktim edildi.

Bu büyük organizasyon içinde, yine bir ilk olan, Ahmet Keleşoğlu Özel Ödülleri, Selçuk As Ecza Depoları ve Ahmet- Nezahat Keleşoğlu Vakfı Kurucusu Merhum Ahmet Keleşoğlu adına verildi. Bu ödüller Seçici Kurulumuz tarafından belirlendi.

Bu kapsamda Bilim Özel Ödülü, Prof.Dr.Ekrem Sezik hocamıza,

Üç Eczacılık Fakültesi öğrencimize Eğitim-Başarı Ödülleri takdim edildi.

Bu kategoride gelen başvurular, en uzun ve en titiz çalıştığımız bölüm oldu, Bu ilk organizasyonda çok başarılı 41 dosya inceledik. Elimize aldığımız her dosya için, 41 kere maşallah dedik ve kılı kırk yardık, milimetrik oylar ile seçim tamamlandı.

Birbirinden başarılı, içtenlikli, pek çok dalda iddialı, hayata sımsıkı tutunmuş gençlerimizi görmek, mesleğimiz ve ülkemiz adına bizleri çok gururlandırdı, çok mutlu olduk.

Cesaretle bu yarışmada katılımcı olan bütün kişi ve kurumları kutlarız.

Oylarıyla ödüllerimizi belirleyen meslektaşlarımıza,

Seçici kurulumuza, bu büyük etkinliğe emek veren herkese, sonsuz teşekkürler.

Evet, Şubat 2006 da başlayan hikayemiz hep mesleğimize değer katmak, meslektaşlarımız ve sektörümüze hizmet etmek üzere ilerledi.

Yolumuz ve yenikliklerimiz hep birlikte devam edecek.

Sevgi ve saygıyla selamlıyorum.Dosya

Özgür Köşe

Dünyada Eczacılık

Sektörel Bakış

Çepeçevre

Kültür Sanat