ADIMLAR UMUT OLUYOR

Menarini'den Deprem Bölgesindeki Çocuklara Destek

Hayata sağlık katma vizyonu ile faaliyetlerini sürdüren Menarini, yeni bir sosyal sorumluluk projesine adım atıyor

6 Şubat depreminin etkilerini hala hissederken, Menarini, Türk Eğitim Derneği’nin "Deprem Geleceğimizi Yıkmasın" projesi ile deprem bölgesine desteklerine devam ediyor.

Proje kapsamında Menarini Türkiye çalışanları, Şubat ayı itibariyle üç ay boyunca adımlarını; Mart ayında 14 Mart Tıp Bayramı ve Nisan ayında 14 Nisan Tıbbi Mümessiller Gününü kapsayacak şekilde başlattığı sosyal sorumluluk projesi ile Türk Eğitim Derneği’nin "Deprem Geleceğimizi Yıkmasın" projesine aktarıyor. Help Steps uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek bu umut dolu adım bağışlarıyla, depremden etkilenen çocukların eğitimine katkı sağlanacak.

14 Mart Tıp Bayramı ve 14 Nisan Tıbbi Mümessiller Gününü kapsayacak şekilde atılacak adımlar yarınlara umut olacak

Şubat ayında başlayan ve üç ay devam edecek proje kapsamında, Menarini Türkiye çalışanları her adımını "Deprem Geleceğimizi Yıkmasın" projesine bağışlayacak. Mart ayında 14 Mart Tıp Bayramı ve Nisan ayında 14 Nisan Tıbbi Mümessiller Gününü kapsayacak şekilde atılacak adımlar, Help Steps uygulaması üzerinden Türk Eğitim Derneği'nin "Deprem Geleceğimizi Yıkmasın" projesine aktarılacak.

Menarini Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Işıl Çelik Uzunçakmak, projeyle ilgili duygularını şu sözlerle ifade etti:

"Menarini Türkiye olarak, daha fazla sağlık, daha fazla mutluluk, daha fazla hayat için çalışmalarımızı sürdürürken, bu anlamlı projeyle depremden etkilenen çocuklara destek olmayı amaçlıyoruz. Attığımız her adımın kalplere bir umut olacağına inanıyorum. Tüm çalışanlarımızı ve paydaşlarımızı bu anlamlı projeye destek vermeye davet ediyorum." 

Help Steps Nedir?

  • Help Steps dünyanın her yerinde ücretsiz olarak indirilip kullanılabilen sağlık ve sağduyu uygulamasıdır.
  • Gün içinde atılan adımlar sayılır ve uygulamaya aktarılır. Sayılan adımlar her gün gece 00.00’dan önce dönüştürülür. Dönüştürülen adımlar bireysel yararlanıcılara, STK’lara ya da spor kulüplerine gönderilir.
  • Help Steps, iOS işletim sistemine sahip cihazlarda Apple Health, Android işletim sistemine sahip cihazlarda Google Fit verilerini kullanarak gün içinde atılan adımların güncel olarak Help Steps ekranında görünmesini sağlar.
  • Kullanıcılar adımlarını her gün maksimum 30 saniyelik reklam izleyerek HS’ye dönüştürür ve dönüşen bu adımlarla uygulama içerisindeki STK’lara ve bireysel yararlanıcılara destek olur. 

Kampanyaya Nasıl Dahil Olunur?

  • Help Steps’i App Store’dan veya Google Play’den ücretsiz indirebilirsiniz.
  • Help Steps uygulamasına girerek MENARINI2024 koduyla Menarini Türkiye kampanyasını seçin.Gün içinde attığınız adımlar Help Steps tarafından sayılır ve güncel olarak Help Steps ekranında görünür.
  • Adım bağışı yapmak için her gün saat 00.00’dan önce adımlarınızı dönüştürmeniz gerekmektedir.
  • Her gün adımlarınızı uygulama içinde yer alan Türk Eğitim Derneği’nin fonuna aktararak çok değerli ve anlamlı bir desteğe dönüştürebilirsiniz.

 Dosya

Özgür Köşe

Dünyada Eczacılık

Sektörel Bakış

Çepeçevre

Kültür Sanat