Prof. Dr. Sedef Atmaca, “İlaca Dair” köşesinde Eczacının Sesi e- Gazete’ mizde yazılarına başladı.

İlk yazı için aşağıdaki linki tıklayınız:

https://www.eczacininsesi.com/ilaca-dair-detay.php?id=1

Prof. Dr. Sedef ATMACA

İstanbul’da doğan Prof. Dr. Sedef Atmaca, 1973 yılında Üsküdar Kız Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne girmiştir.

1978 yılında aynı Fakültenin Analitik Kimya Kürsüsü’nde asistan olarak akademik kariyere başlamış, 1984 yılında Eczacılık Bilimleri Doktoru, 1988 yılında Analitik Kimya Doçenti ve 1996 yılında da Profesör ünvanlarını almıştır. Bilimsel çalışmaları ağırlıklı olarak ilaç etken maddelerinin farmasötik preparatlarda ve biyolojik sıvılarda tayinleri ve farmakokinetiklerinin incelenmesi üzerinedir. Ulusal ve uluslararası mecmualarda yayınlamış 39 adet bilimsel makalesi bulunmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde yönetim kurulu üyeliği, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde dekan yardımcılığı ve İstanbul Eczacılar Odası’nda onur kurulu ve denetleme kurulu üyeliği, Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği 5. Dönem yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. İngilizce bilen Prof. Dr. Sedef Atmaca, evli ve iki çocuk annesidir.Dosya

Özgür Köşe

Dünyada Eczacılık

Sektörel Bakış

Çepeçevre

Kültür Sanat